נוב 30

איך נתקין בצורה בטוחה פרקטים בחדר הילדים?

חדרי ילדים מחייבת נקיטת משנה זהירות בכל הנוגע להתקנת פתרונות ריצוף מעץ טבעי או סינתטי. הנה כמה שלבים שעליהם חשוב להקפיד על מנת לבצע את ההתקנה בצורה מקצועית ומדויקת

העיצוב של חדרי ילדים משפיע באופן ישיר על רמת החיים שלכם. כדאי לבחור פתרונות ריצוף עמידים ונוחים לחדרי הילדים, ולתת עדיפות לפרקטים שמיוצרים מעץ טבעי או סינתטי. היתרונות של ריצוף עץ הם מראה יוקרתי, עמידות, תחזוקה קלה ובעיקר התקנה פשוטה. עם זאת, חשוב לדעת כיצד להתקין בצורה בטוחה את הריצוף ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות.

התקנת פרקט עץ מלא

אלו השלבים העיקריים להתקנת הריצוף מעץ מלא בחדרי ילדים:

א. הכנת החדר – בשלב הראשון עליכם להכין את חדר הילדים לקראת ההתקנה. ההכנה כוללת בדיקה של הרצפה ויישור גבשושיות למניעת הבדלים בין אריחי הריצוף. ניתן להשתמש במדה מתפלסת כדי ליישר את הרצפה ולאחר מכן להמשיך את פעולת ההכנה עם רכישת פאנלים, ספים וספוג בידוד. אלו אביזרי חובה להתקנת ריצוף עץ בכל חדר ולא רק בחדר הילדים.

ב. בחירת השיטה המתאימה – בהתקנת ריצוף מעץ מלא אפשר לבחור בין הדבקה ומסמור. הדבקה מתאימה מעל משטח של רצפה קיימת או משטח בטון, בעוד מסמור משמש להתקנת פרקט על משטח עץ קיים. המסמור הוא שיטה יקרה יותר אך עמיד לאורך זמן.

ג. קיצור דלת – במידת הצורך ניתן לקצר את הדלת כדי לאפשר פתיחה וסגירה בקלות. יש לוודא שהקיצור לא מבוצע יתר על המידה, כדי להמשיך לאבטח את חדרי הילדים ולהעניק להם פרטיות.

התקנת ריצוף פרקט למינציה

מעדיפים פרקט למינציה? כאן תצטרכו לשים לב למספר דגשים:

א. בחירת כיוון התקנה – בעץ למינציה יש משמעות גדולה לבחירת כיוון ההתקנה. בחרו את הכיוון שממנו תרצו להתחיל את ההתקנה ותנו עדיפות לקיר הרחב של החדר.
ב. הנחה וחיבור – הניחו ספוג בידוד על הרצפה ועליו תוכלו להניח את הפרקט עצמו. שמרו על מרחק של 10 ס"מ בערך מהקיר ולאחר מכן חברו את קורות הריצוף אחת לשנייה.
ג. הדבקת פאנלים וסף – בשלבים האחרונים של ההתקנה בחדרי ילדים תצטרכו להדביק את הפאנלים לקירות ולהדביק את הסף בכניסה לחדר. אלו הדברים הקטנים שימנעו מהילדים שלכם ליפול כשהם נכנסים לחדר השינה שלהם.

תהליך ההתקנה עצמו לא מסובך ונחשב יחסית בטיחותי בהשוואה לפתרונות ריצוף אחרים של חדרי ילדים. הדבר החשוב מבחינתכם הוא לפנות לחלוטין את החדר ולאסור על הילדים להיכנס עד שאתם מסיימים את העבודה. במידה והזמנתם אנשי מקצוע לטובת ההתקנה, בקשו מהילדים להמתין בסלון או בחדר אחר כדי שלא ייפגעו מהכלים והלכלוך. הקפידו לנקות היטב את החדר לאחר ההתקנה ופנו את כל האביזרים ששימשו את אנשי המקצוע.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.