דצמ 19

בטיחות בחדר האמבטיה

בטיחות בחדר האמבטיהחדר האמבטיה, או חדר הרחצה, הוא מקום שאנו עושים בו פעולות רבות. מתרחצים, מתגלחים, מתאפרים, מתלבשים, עושים את הצרכים שלנו וכיוצא באלה. חדר האמבטיה הוא מקום שבו זורמים מים ויש חשמל, ולכן יש ללמוד לשמור על בטיחות בחדר האמבטיה.

חשמל בחדר האמבטיה

חדר האמבטיה הוא מקום שבו יש הרבה מים, ויש גם צורך בחשמל לצרכים שונים. כדי לשמור על הבטיחות בנושא זה, יש להקפיד על כמה כללים חשובים:

  • תנור חימום – את תנור החימום החשמלי יש לתלות בגובה מעל המראה בחדר, במקום כזה שהמים לא יוכלו להגיע אליו גם כשמתרחצים ליד הכיור, וגם במקרה ומשפריצים מים מהמקלחת או מהאמבטיה.
  • שקעי חשמל – יש להימנע מהצבת שקעי חשמל בחדר האמבטיה. במידה והדבר נחוץ (למי שמשתמש במכשירים חשמליים כמו מכונת גילוח או מכשירים להסרת שיער וכדומה), יש למקם את שקע החשמל בגובה, ולא במקום שהמים יוכלו להגיע אליו.

מים בחדר האמבטיה

מים משמשים בחדר האמבטיה לרחצה ולהדחת המים באסלה, אבל הם יכולים להוות גורם לתקלות וחבלות. מים יכולים לגרום להחלקה בחדר האמבטיה, ומחקרים מראים כי אחוז ניכר מהתאונות בבית קורות בחדר האמבטיה מסיבה זו. על מנת למנוע החלקה בחדר האמבטיה, יש להקפיד על הכללים הבאים:

  • ציפוי האמבטיה – יש לצפות את רצפת האמבטיה בחומר מונע החלקה, שניתן להדביק על האמבטיה עצמה, או להשתמש בשטיח גומי מיוחד לצורך זה. דבר זה מאד חיוני בכל בית, ובמיוחד בבתים שבהם יש ילדים קטנים ואנשים מאד מבוגרים.
  • ידיות אחיזה – מומלץ להתקין באמבטיה ובמקלחת ידיות אחיזה, המונעות החלקה על ידי אחיזתן. ידיות אחיזה חשובות מאד בבתים שבהם יש ילדים קטנים ואנשים מבוגרים הזקוקים למתקן שיעזור להם לשמור על יציבה טובה בזמן הרחצה.
  • שטיח אמבטיה – מטרתו של שטיח האמבטיה היא גם למנוע החלקה על הריצפה שעלולה להירטב לאחר המקלחת, וגם לאפשר מגע נעים עם הריצפה בעת השימוש בכיור וכדומה. מומלץ לרכוש שטיח אמבטיה סופג מאיכות טובה ומספיק גדול, כך שיכסה את רוב שטח הריצפה של חדר האמבטיה.

עצות נוספות לבטיחות בחדר האמבטיה

בנוסף לכללים שנימנו למעלה בכל הנוגע למים וחשמל, יש לדאוג כי בחדר האמבטיה לא יהיו פינות חדות בארונות או במשטחי השיש, כדי למנוע פגיעה בילדים קטנים, או במקרה של החלקה. מומלץ להימנע מארונות בעלי דלתות זכוכית בחדר האמבטיה מאותה הסיבה, ואת המראה הגדולה של חדר האמבטיה, מומלץ לקבע לקיר בצורה חזקה, ולא להשאיר רווח בין המראה לקיר. המלצה נוספת היא להתקין מנעול עם מפתח קבוע בתוך חדר האמבטיה כדי למנוע נעילת ילדים או אנשים מבוגרים במקום.

כפי שנאמר, תאונות בית רבות קורות בחדר האמבטיה, וכדי למנוע אותן יש לשמור על הכללים שנימנו. חשוב לזכור, כי אין לאפשר את נעילת חדר האמבטיה מבפנים בלבד, ויש לוודא כי בכל מצב ניתן יהיה לפתוח את דלת חדר האמבטיה מבחוץ, לכל מקרה שלא יקרה למי שנמצא במקום.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.