נוב 28

המדריך לשמירה על בטיחות בחצר

אוהבים שהילד שלכם עוזב את המחשב או את הטלוויזיה, ויוצא לשחק בחצר? מצוין. מצד שני, כדאי שתכירו בסכנות הבטיחותיות האורבות גם במרחק של מטרים בודדים מהסלון או מחדר השינה. החצר היא ללא ספק חלק חשוב וחיוני בתהליך הגדילה של הילד, אך אתם בתור הורים צריכים לעשות הכל, על מנת לשפר את רמת הבטיחות הקיימת בה.

הדבר המסוכן ביותר בחצר הוא אשליית הבטיחות. הורים עובדים קשה על מנת לגרום לחצר להיות מרחב פרטי ומוגן, אך לעיתים קרובות דווקא התחושה הזו היא שיוצרת נזקים בלתי הפיכים. ילדים מרגישים בטוחים בחצר, ולכן מרשים לעצמם להתנסות בפעילויות שלא היו מבצעים במקומות אחרים. ההורים צריכים להיות ערים לכך, ולהשגיח על הילדים מקרוב, לשמור על קשר עין, ולהקפיד על כל הוראות הבטיחות בחצר.

דגשים לשמירה על בטיחות במהלך משחק בחצר

להלן מספר דגשים חשובים עבור שמירה על בטיחות בחצר הבית:

א. גידור ותיחום – הבטיחות תלויה במידה רבה באופן בו בוחרים לגדר ולתחום את החצר. גדר לא תקינה, שבורה, חלודה או פרוצה מסכנת את הילדים. המבנה של הגדר לא אמור לאפשר טיפוס, והמרווחים בין שלבי הגדר לא יכולים לעלות על 10 ס"מ.

ב. התאמה – לא כל חצר מתאימה למשחק של ילדים. יש לפנות מהחצר גרוטאות או צעצועים שאין בהם שימוש, לשים לב למקומות מסתור עבור מזיקים, ולקבע את החפצים על מנת למנוע נפילה כתוצאה מטיפוס או נדנוד. הקפידו על כך שהחצר תהיה נקייה ומסודרת, וכך תוכלו לזהות מבעוד מועד כשלי בטיחות פוטנציאליים.

ג. מתקני משחקים – כל המתקנים שתכניסו אל החצר צריכים לעמוד בתווי תקן של בטיחות. בדקו את המתקנים באופן תקופתי, מקמו אותם כך שלא תתאפשר גישה אל מחוץ לחצר או אל חצר אחרת, וודאו שכל המתקנים שלמים וללא קצוות חדים.

ד. בריכות – הרבה הורים אוהבים להשתמש בחצר בתור פלטפורמה לבריכות ומאגרי מים. אפשר ואף רצוי לעשות זאת, כל עוד שומרים על כללי הבטיחות. הקפידו על הימצאות מבוגר המשגיח על הילדים, רוקנו בריכות מתנפחות בתום השימוש, ואל תשאירו את הילדים לבד בתוך הבריכה.

ה. בעלי חיים וחומרים מסוכנים – החצר משמשת מקום מפלט עבור מזיקים ובעלי חיים מסוכנים עבור הילדים והמבוגרים כאחד. בצעו את פעולות ההדברה הנדרשות, וסדרו את הגינה בצורה שתמנע צמיחה של שיחים צפופים. הימנעו ממצבורים של פסולת גינה בחצר והקפידו על סביבה נקייה משאריות מזון.

לסיכום, בטיחות בחצר מתחילה במודעות, ממשיכה בביצוע פעולות מעשיות ומסתיימת בהשגחה. כל אחד מהשלבים הללו הוא קריטי לצורך השמירה על ילדים בכל גיל. ההמלצות העיקריות הן להפריד בין שטחי המשחק בחצר לבין שטח הגינון. מתקני משחקים נועדו על מנת לפתח כישורים מיוחדים אצל הילד, אך הם לא שווים ללא שמירה על שיקולי בטיחות מרכזיים.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.