נוב 28

בטיחות בחשמל בבית עם ילדים


בטיחות בחשמל בבית עם ילדיםבטיחות בחשמל בבית עם ילדים

אין ספק שללא חשמל בבית חיינו היו שונים בתכלית ממה שהם היום. אספקת חשמל לבתים ולצרכים תעשייתיים ומסחריים היא הדרך לשמור על החיים המודרניים שלנו, ורוב חיינו נסבים סביב צריכת החשמל. חשמל מזין את כל המערכות שאנו עושים בהם שימוש ביום יום בבית החל מתאורה, הפעלת מכשירי חשמל שונים כמו מקרר, תנור, מכונת כביסה, מדיח כלים, מזגן ושורה ארוכה של מכשירים חשמליים ואלקטרונים שונים. גם כל הקשור לשימוש באמצעי התקשורת המודרניים, החל בטלפונים ועד לשימוש במחשבים תלוי באספקת החשמל לבתים. אבל חשמל, על כל יתרונותיו, יכול להיות מאד מסוכן כאשר נחשפים אליו ישירות, והדבר יכול להביא עד למוות. התחשמלות מזרם גבוה לפרק זמן מסוים עלול לגרום לאסון כבד. הדבר מקבל משנה תוקף בבתים עם ילדים קטנים.

מדוע רשת החשמל גורמת להתחשמלות?

זרם החשמל זורם דרך כל גוף מוליך חשמל, וזה כולל את גוף האדם. כאשר עובר זרם החשמל בגוף הוא גורם לפגיעה חמורה בפעולת הלב והריאות, עד כדי גרימת מוות בהתאם לעוצמת הזרם. כאשר עומד אדם על האדמה ונוגע במוליך חשמל, הוא למעשה סוגר מעגל ומאפשר לזרם לעבור דרך גופו אל האדמה, ומשם חזרה אל האפס.

הגורמים המשפיעים על מידת הנזק מהתחשמלות הם:

  • עוצמת הזרם
  • משך החשיפה לזרם
  • מסלול הזרם
  • תדירות הזרם

על ממנת למנוע אפשרות של התחשמלות, ובמיוחד בבתים בהם שוהים ילדים קטנים יש לעשות מספר פעולות, שברובם מצריכות חשמלאי מוסמך. חשוב לזכור כי כל תיקון בחשמל, הוספת אלמנטים וכדומה חייבים להיעשות אך ורק על ידי חשמלאי מוסמך.

אמצעים נגד התחשמלות בבית

על מנת להכין את הבית נגד התחשמלות יש לדאוג שחשמלאי מוסמך יתקין לכם בבית את האמצעים הבאים: הארקת הגנה ואיפוס, מפסק מגן (מפסק פחת), ואפשרות לשימוש במתח נמוך במקומות שזה ניתן. במכשירי החשמל עצמם, יש לדאוג כי יש בידוד מגן כפול, הארקת הגנה והארקת איפוס.

הסיבות העיקריות להתחשמלות הם שימוש בכבלים מאריכים פגומים, נתק בקו הארקה, קצר במכשירים חשמליים שונים או מגע עם חשמל באופן ישיר.

כולנו מכירים את שקעי החשמל המפתים ילדים קטנים לגלות מה יש בתוך החורים המסתוריים הללו בקיר. על מנת למנוע התחשמלות הילדים יש לדאוג לכיסויי שקעים הננעצים בחוזקה בתוך השקע והמונעים מהם הכנסת חפצים דקים פנימה. בנוסף מומלץ לקבוע את השקעים בחדרי הילדים במקום גבוה, על מנת שלא יוכלו להגיע אליהם כלל בעודם קטנים, ויש לנתק מכשירים חשמליים מהחשמל בחדרי ילדים כאשר לא עושים בהם שימוש.

שמירה על כללי בטיחות אלה יכולה למנוע אסונות בבית. עבור הסדרת האלמנטים השונים שהוזכרו יש להזמין בודק חשמל, ולא לנסות לעשות את הנחוץ בעצמכם. ובמידה ואתם מעוניינים להגביר את מערכת החשמל אצלכם בבית, או להתקין שנאי תלת פאזי תצטרכו להזמין זאת  מחברת החשמל.

http://www.electric1.co.il/electrical_checks

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.