דצמ 27

חוות דעת מומחה בתאונות דרכים    

תאונת דרכים היא אולי אחד המאורעות הכי מפחידים שיכולים לקרות לכל אחד מאיתנו אך אם יש משהו שיכול להיות מלחיץ באופן מתמשך היא העובדה שמאשימים אונו במשהו שלא עוול בכפינו. זה הזמן לגייס את המומחים לטובתנו ולהבין מה בדיוק הם יכולים לעשות וכיצד הם משפיעים על זכאותנו.

הבעיה המשפטית של תאונות דרכים

את חוות הדעת ממומחים אנו מכירים בנושאים שונים כמו למשל בענייני רפואה או רשלנות רפואית, מומחה לענייני פסיכיאטריה וכולה, אך אחד מהנושאים החשובים בהם מתעסקים יום יום בבתי המשפט הם תאונות דרכים. ברגע שיש תאונה וצד אחד מאשים צד אחר, מתבצעת חקירה שבסופה השופט מחליט מה בסופו של דבר פסק הדין. כדי לנסות להבהיר את הצדק ואת האמת יש צורך בחוות דעת מומחה בתאונות דרכים כדי שהוא יוכל להגיד מה הוא חושב על גרסאות המשתתפים ועל המצב בפועל.

מומחה לתאונות דרכים

מה מומחה לתאונות דרכים בוחן?

  • הדבר הראשון שמומחה לתאונות דרכים יבחן הוא את הגרסאות של כל אחד מהאנשים. אין ספק ששניהם מנסים להציג את עצמם כדוברי אמת ויכול להיות, ככל הנראה, שאחד מהם מעט מסלף את הגרסה שלו שלא לומר משקר במצח נחושה. בסופו שלד גבר ייתכנו קנסות גבוהים ואף עונשי מאסר ולכן אנשים נלחמים על חפותם אפילו עם לשון שקר.
  • עוד דבר שהמומחה יבחן לפני שיעניק חוות דעת הוא את הסימנים האובייקטיביים שהיו בזירה לפי ממצאי החקירה. הוא יבחן את כל ממצאי החקירה, את כל התמונות והסרטונים שיכולים להיות, ויבין מה בדיוק היה יכול להיות הגורם לתאונה. למשל, סימני בלימה בכביש, תזמוני הרמזורים, הממצאים של חקירת הטלפונים הניידים של הנהגים שהיו מעורבים, סימני הפגיעה בכל אחד מהרכבים ובעוד אלמנטים באזור וכולה.
  • המומחה חייב לכלול בחוות הדעת שלו גם את הנתונים שיש באותו כביש כמו למשל שדה הראייה שיש או שהיה באותה העת, תנאי מזג אוויר שיכולים להשפיע על המצב וכמובן המהירות המותרת ונהלי הנהיגה הבסיסיים.

    חוות דעת רפואית מטעם בית המשפט:

    במקרים של תביעות עקב נזקי גוף ודרישה לפיצויים ממנה ביהמ"ש מומחה רפואי המספק חוות דעת רפואית בתיק תאונות דרכים, אשר מהווה את הסמכות הבלעדית באותו תיק. על מנת שהתובע יקבל את הפיצויים יש להציג בפני בית המשפט הוכחות לכך כי התאונה הובילה לנכות גופנית אצל הנפגע. ניתן לתקוף את מסקנות המומחה הרפואי ולשנות את דעתו באמצעות ניסוח שאלות הבהרה באמצעות מומחה רפואי אחר בתחום וכן לבצע חקירה נגדית של מומחה מטעם בית המשפט.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.