נוב 14

חידוש פנסים לפני החורף

פנסי הרכב הם בין אמצעי הבטיחות החשובים ביותר. תחזוקה של הפנסים כוללת ניקוי וליטושמוסך בחולון אחת לתקופה מסוימת ובעיקר חידוש לפני החורף. עונת החורף מתאפיינת בשעות רבות של חושך, בראות לקויה מצד שאר הנהגים וכמובן בימים רבים של גשם ומשקעים. הדרך היחידה להבטיח את נראות הרכב עבור הנהגים בכביש היא לדאוג לפנסים מחודשים ונקיים.

 

איך מחדשים פנסים?

רוב הפתרונות מיועדים עבור פנסי פלסטיק שנפוצים בכל סוגי הרכבים. בשביל לחדש פנסים כאלה ניתן לבחור באחת מבין השיטות הבאות:

א. ליטוש השכבה העליונה – הפתרון הזמין ביותר לחידוש פנסים הוא ליטוש של השכבה העליונה. את הליטוש מבצעים עם מכונה מיוחדת שמקרצפת את הפנסים ולמעשה מאפשרת לחשוף שכבה תחתונה ונקייה. הליטוש דורש עבודה של כמה שעות לפחות בתוך מוסך מקצועי, אך הוא שווה את ההשקעה.

ב. ניקיון עם חומרים ייעודיים – מי שמעדיף לוותר על ביקור במוסך מקצועי בשביל לחדש את הפנסים בעצמו יכול לעשות זאת עם חומרי ניקוי ייעודיים. את חומרי הניקוי עצמם ניתן להשיג במוסכים בכל רחבי הארץ ובחנויות עשה זאת בעצמך. הוראות הניקיון מופיעות על גבי המוצר והחומרים מתאימות גם לרכבים ישנים שנמצאים בארץ.

ג. החלפת פנסים – יש מקרים שבהם אין ברירה אלא להחליף את הפנסים הישנים בחדשים. זה הפתרון הכי אפקטיבי אבל גם הכי יקר, לכן כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי הרלוונטיות שלו. כמו כן, אפשר לבחור האם להשתמש בחלקי חילוף מקוריים מהיצרן, בחלקי חילוף מקוריים מיד שנייה או בחלקי חילוף לא מקוריים.

 

כך תדעו האם צריך לחדש את הפנסים

חידוש פנסים הוא חלק בלתי נפרד מהכנת הרכב לחורף. במקביל, כדאי לדעת האם יש צורך לחדש את הפנסים גם בעונות אחרות ובעיקר לפני מבחן הרישוי השנתי. במכוני הרישוי בודקים את עוצמת התאורה של הפנסים באמצעות מכשיר מיוחד ומעדכנים את הנהג לגבי הצורך בליטוש, החלפת נורות, ניקוי או חידוש חיצוני בלבד. החידוש של הפנסים שומר על ערך הרכב ואסור לוותר עליו גם אם הדגם עצמו יוצר בשנים האחרונות.

 

המאמר באדיבות מכון גירים 2000- מוסך בחולון

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.