יונ 05

כיסא בטיחות לשמירה על חיי ילדים בגיל הרך

כיסא בטיחותהבטיחות של ילדינו היא בראש מעניינינו ללא כל צל של ספק ובאופן הכי טבעי שיש מן הסתם. אין זה סוד כי הורים צריכים להשתמש בכל הכלים והאמצעים העומדים לרשותם על מנת לשמור על חיי הילדים בצורה הטובה ביותר שניתן. אין עוררין על כך כי הגיל הבעייתי ביותר מן הבחינה הזו הוא הגיל הרך, בו הילדים מחפשים אחר הרפתקאות חדש
ות כאלה ואחרות ולא חווים את הסכנה באופן אישי ומוחשי כמו מבוגרים.

חובתם של ההורים למנוע נזק ולהרחיק את הילדים ממקורות הסכנה העיקריים. על מנת להשיג את המטרה הזו יש להקפיד על שלושה נושאים מרכזיים:

א. בטיחות – המושג בטיחות מתייחס אל הגנה מפני פציעות לא מכוונות הנגרמות לאחר נפילה, מכה, הילכדות חלקי גוף, כוויה, וכדומה. בתוך הרכב הפרטי לדוגמא חשופים הילדים אל שורה ארוכה של הפרות בטיחות, אותם ניתן למנוע בעזרת חגורת בטיחות ושימוש בכיסא ייעודי.

ב. ביטחון – הורים חייבים להבחין בין בטיחות לבין ביטחון. המשמעות של ביטחון היא אבטחה ושמירה מפני בריונות מכוונת. את הביטחון יש להעניק לילדים בכל סביבה בה הם נמצאים, לרבות הבית, הגן, פארקים ציבוריים וכן הלאה.

ג. בריאות – אי אפשר לדבר על כיסא בטיחות וכללי בטיחות מבלי להזכיר את נושא הבריאות. ההורים מגנים על הילדים מפני מחלות המתפתחות לאורך זמן ועומדים לצידם אפילו במהלך השינה.

טיפים עבור שמירה על בטיחות הילדים

אמצעים פיזיים כגון כיסא בטיחות או חגורת בטיחות לא תמיד מספיקים לצורך הגנה על הילדים. הנה כמה טיפים מעשיים שבהחלט יכולים לשפר את תחושת הביטחון:

  • שימו את טובת הילד כל הזמן לנגד עיניכם ובראש סדר העדיפויות
  • הישארו מודעים לבטיחות ילדים ועקבו אחר מחקרים בתחום
  • תנו דוגמא אישית והקפידו על חינוך מאוזן
  • קחו אחריות אישית

פיצוי כספי אינו יכול לפצות על פגיעה בילדים או חלילה על אובדן חיים. זכרו זאת ובדקו היטב האם אתם מקפידים כהלכה על כללי הבטיחות עבור הילדים.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.