נוב 28

כיצד רוכשים ביגוד ילדים בטיחותי?

הרבה הורים לא נותנים את תשומת הלב הראויה לנושא של ביגוד ילדים בטיחותי. כולנו רגילים לקנות בגדים לפי שיקולי אופנה, אסתטיקה ומחיר בלבד, אך עבור ילדים ותינוקות יש משמעות אדירה גם לבטיחות. קניית בגד יכולה להיות חוויה מהנה ומפרה, אולם כדאי לנצל את ההזדמנות, ולהקפיד על הוראות הבטיחות המומלצות. פריטי לבוש אופנתיים ברמה גבוהה מיוצרים על פי תווי התקן המקובלים, ולכן יכולים להבטיח להורים ראש שקט.

לגזור ולשמור: טיפים לרכישת ביגוד ילדים בטיחותי

יש מספר המלצות אשר יכולות לעזור להורים לרכוש ביגוד בטיחותי עבור תינוקות, ילדים ובני נוער. ההמלצה הראשונה היא לבחון את הבגד מבחינה חיצונית. יש לבדוק את אופי השרוכים, ולוודא כי אין אפשרות שהם ייכרכו סביב צוואר הילד במהלך משחק. בהרבה מקרים שרוכים הופכים להיות סכנת נפשות אפילו במהלך השינה, כאשר התינוק נמצא במיטה ומתהפך סביב עצמו. מומלץ בכל מקרה לקנות בגד ללא שרוכים או לגזור שרוכים ארוכים. מבחינת תפעולית, תפסן מפלסטיק בקצה השרוכים לא אמור להינתק. תפסן כזה גם הוא מהווה סיכון בטיחותי עבור התינוק, ועדיף להימנע מנוכחותו.

אלו ההמלצות לגבי הורים טריים המעוניינים לרכוש ביגוד ראשוני לתינוק:

–          בדקו כי התפרים של הבגד שטוחים

–          בררו מאיזה חומר גלם הבגד עשוי

–          ודאו כי הבגד אינו מיוצר, באופן שיגרום שפשופים על עורו העדין של התינוק

המלצות לגבי אבזור משלים של בגדים

שאר ההמלצות בנושא ביגוד ילדים בטיחותי תקפות לגבי אבזור משלים. אנשי מקצוע ממליצים לא לקנות בגד המעוטר בחרוזים או בקישוטים. כמו במקרה של תפסן לשרוכים, גם חרוזים וקישוטים יכולים להינתק ממקומם מבלי שהילד ישים לבד. התנתקות תוך כדי משחק או כתוצאה מתפירה רופפת הן בין הסיבות העיקריות למקרי חנק בקרב תינוקות וילדים. בכל הנוגע אל כפתורים או אביזרים שאי אפשר לוותר עליהם, יש לוודא שהם מקובעים היטב ותפורים ברמה גבוהה. כך תוכלו למנוע סכנות בליעה וחנק, ולהרוויח בגד איכותי לשנים רבות.

לגבי חגורות, מומלץ לבדוק כי הן ארוכות ומקובעות לבגד, על מנת למנוע מצב בו הן נתפסות במתקני שעשועים, בדלת של רכב הסעה וכדומה. הבגד חייב להתאים למידת הילד, אך הוא לא אמור להיות גדול מדי. בגדים במידה לא נכונה מסכנים את הילד בשעת משחק, רכיבה על אופניים, ריצה וכדומה.

לא רק בפורים

בגדי ילדים הם נושא מורכב, הדורש לא מעט עירנות מצד ההורים. בבגדי תינוקות יופיעו לעיתים אזהרות, וזאת בזכות תקן לבגדי תינוקות ותקן לתחפושות ילדים. תקנים אלו נועדו לעורר את מודעות ההורים לנושא ולמנוע פגיעה, במיוחד כאשר מדובר על בדים דליקים מהרגיל.

קחו את האחריות בשתי ידיים, ובחנו היטב באיזה בגד אתם מלבישים את הילד או התינוק. אל תתפשרו על הטוב ביותר, ובררו האם הבגדים עומדים בתקני הבטיחות המקובלים בארץ ובעולם.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.