דצמ 29

כללי זהירות דלתות רכב

כללי זהירות דלתות רכב פורץ רכביםבתקופה האחרונה אנו עדים ללא מעט מקרים בהם ילדים ופעוטות נשכחים במכונית כתוצאה מהיסח הדעת של אחד ההורים. אבא שלא רגיל לקחת את בנו לגן נוסע לעבודה ומשאיר את הילד ברכב, אמא אשר העלתה את הקניות הביתה, ושכחה את העולל במכונית ועוד מקרים רבים אחרים. במקרה הטוב הילד מחולץ ללא פגע, או עם טראומה קלה, אולם בימי הקיץ החמים, בהם הטמפרטורה ברכב סגור מטפסת מעלה במהירות, המקרה עשוי להסתיים גם באסון.

אמצעי זהירות שונים

על מנת להימנע כמה שניתן ממצבים שכאלו, חשוב לנקוט באמצעי זהירות שונים:

  • לפני שאתם נועלים את הרכב הקפידו להציץ גם אל המושב האחורי על מנת לוודא שאין אף אחד.
  • באם אתם לוקחים אתכם את הילדים, נסו לדבר איתם לאורך כל הדרך, או להזכיר לעצמכם כל הזמן כי אתם לא לבד.
  • נסו לשים את הפלאפון או את המפתחות לצד המושב של הילד. סבירות נמוכה מאוד היא שתשכחו גם את המפתחות, גם את הפלאפון וגם את העולל.
  • לבסוף, תוכלו לבקש מהגננת להתקשר אליכם בכל פעם שהילד אינו מגיע לגן, כך תהיה לכם תזכורת טובה במידה והילד ישכח במכונית, או לא יגיע מסיבות אחרות.

מקרים בהם יש צורך בפורץ מנעולים

באם חלילה שכחתם את הילד ברכב, או נעלתם את כל הדלתות ברכב עם הילד והמפתח בפנים, חשוב קודם כל לא להיכנס לפניקה. במקרה כזה, ניתן להזמין מנעולן שיסייע בפתיחת הרכב. מקרים נוספים בהם ישנו צורך לקרוא לפורץ מנעולים הם:

  • ילדים נוטים לשחק ולהשתעשע עם כל מה שנמצא לצידם, מבלי להיות מודעים לסכנות העלולות להתרחש כתוצאה מן המעשים. במקרים רבים ההורים יצאו לרגע מן הרכב, השאירו את המפתחות בסוויץ' של ההגה, ובדיוק באותה השנייה החליט הילד ללחוץ על כפתור הנעילה שלצידו, ונעל את עצמו בתוך הרכב. במקרה כזה, שוב כדאי לא להיבהל, ולהזעיק פורץ מנעולים לרכב אשר ישחרר את הילד במהירות ובבטחה.
  • במקרה אחר, הורה אשר יצא רק לרגע לחדר המדרגות, והשאיר את הילד לשחק בבית, ננעל מחוץ לדלת כאשר הילד החליט לטרוק את הדלת מבפנים. דלתות פלדלת רבות אינן מאפשרות פתיחה של הדלת מבחוץ, רק באמצעות מפתחות, על מנת להעלות את רמת הבטיחות. אולם, דלתות אלו במקרה כזה משאירות אתכם עם ילד נעול בתוך הבית, ומצריכות אתכם להזמין פורץ.
  • לבסוף, ישנם מקרים בהם המפתח של דלת הבית אבד, או התיק בו היה מונח המפתח נגנב. במקרים כאלו מומלץ לקרוא לפורץ מנעולים בהקדם, ולהחליף את הצילינדר כולו.

 

בטיחות היא אינה משחק ילדים

חשוב מאוד לנסות ולהקפיד על כללי הבטיחות כמה שניתן, על מנת להימנע ממצבים בהם הילד ננעל או נשכח במכונית או בבית. היה ונתקלתם במקרה כזה, אל תאבדו את העשתונות, קראו לגורמים המתאימים, והזעיקו את פורץ הדלתות בהקדם.

המאמר באדיבות ניר המהיר פורץ רכבים
קישור מומלץ: יועצי בטיחות ונגישות

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.