יונ 05

מידע וטיפים על בטיחות ילדים

איש לא מתווכח עם העובדה כי הילדים שלבטיחות ילדיםנו הם הדבר היקר לנו מכל, ועלינו לעשות כל מה שנדרש על מנת לדאוג בצורה מלאה לבטיחותם ושלמותם 24 שעות ביממה, כל עוד זה נתון לשליטתנו כמובן. ביטחון מתחיל בבית, בבית מוגן עם כל מה שמשתמע מכך – מעקות במדרגות, הגנה מפני החלקה, מנעולים וכספות למניעת גישה לחפצים חדים או מסוכנים. מן הסתם בטיחות ילדים ברכב היא אחד הנושאים הרגישים ביותר עבור הורים בכל רחבי העולם. הנסיעות הממושכות ברכב, התלות של המשפחה המודרנית באמצעי התחבורה והמעורבות של הילדים הופכים את השמירה על הבטיחות למסובכת. יחד עם זאת, כדאי להתחיל עם הדברים הבסיסיים ולהקפיד בראש ובראשונה על שימוש בחגורות בטיחות.

חגורה וכיסא בטיחות מייצגים שני אמצעים העומדים לרשות הורים ונהגים. השימוש בחגורה הוא פשוט ונוח, היא מוכיחה את עצמה במקרה של תאונות דרכים קלות וחמורות ויש לה גם משמעות חוקית. בטיחות ילדים ברכב צריכה לעמוד בראש סדר העדיפויות ולנגד הוריהם של ההורים גם בנסיעות קצרות במיוחד. מעבר לכך, הבטיחות נמדדת בדוגמא אישית שנותנים הורים המקפידים על שימוש בחגורה.

מה ההבדל בין בטיחות לבין ביטחון?

היכרות עם המושגים העיקריים המלווים את הנושא של שמירה על בטיחות ילדים יכולה לעזור לכל הורה. ראשית, יש להבחין בין בטיחות לבין ביטחון. בעוד המושג בטיחות עוסק בהגנה מפני פציעות לא מכוונות הנגרמות ברוב המקרים בפתאומיות, המושג ביטחון כולל אבטחה ושמירה על הילדים מפני בריונות מכוונת.

שנית, רצוי להביא לידי ביטוי את עקרונות הבטיחות והביטחון באמצעות שמירה על הבריאות וביצוע הפעולות הבאות:

  • הגנה מפני מחלות
  • הימנעות חשיפה לגז או לקרינה
  • פיקוח אחר הילדים במהלך השינה
  • הרחקת חפצים מסוכנים (בעזרת מנעולים, כספות וכד')

כיצד משפרים את רמת הבטיחות?

בטיחות ילדים ברכב היא רק חלק קטן בשיפור רמת הבטיחות סביב גידול תינוקות, ילדים ואפילו בני נוער. השיפור בבטיחות נובע מהטמעת הרגלים נכונים וממודעות, חינוך ודוגמא אישית.

רצוי להכיר את המקרים המתרחשים ברחבי העולם וגורמים לפגיעות בילדים, ללמוד מהם ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות. בסופו של דבר, ההורים הם אלו שאחראיים על בטיחות הילדים, על הביטחון ועל הבריאות שלהם.

 

באדיבות חברת I.S.M כספות – ISM כספות הינה בין החברות המובילות בעולם הכספות עם מספר רב של פטנטים הרשומים על שמה ומשמשת מודל לחיקוי בארץ ובעולם.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.