נוב 15

שימוש נכון ובטיחותי במסור עגול

מסור איכותי אך סכנה מסתובבת

מסור עגול הוא אחד מהכלים הכי שימושיים שיש ובזכותו ניתן לנסר פלטות עץ בדיוק מקסימלי. בלעדיו, סביר להניח שהאנושות לא הייתה מצליחה לייצר רהיטים עם גימורים איכותיים ולחתוך פלטות עץ גם לחלקים קטנים ודקים במיוחד אך למרות הגדולה שלו, מדובר בכלי מסוכן מאוד שלא מעט פעמים נגמר בחיתוך המפעיל ונזקים שונים כמו התחשמלות ושריפה. בגלל הסיבוב האדיר של המסור והעוצמה האימתנית שלו חשוב לדעת כיצד להשתמש בו נכון ורק אחרי קבלת הידע בהפעלה שלו להשתמש בו.

שימוש בבגדי מגן הכרחיים לשמירה על הגוף

בלי בגדי מגן מתאימים הסיכוי לחוות תאונה עם המסור גדלים באופן אוטומטי. למרות שקל לנו לחשוב שיהיה בסדר, זו ממש לא הגישה כשעובדים עם מסור עגול. בגדי מגן יילבשו כשהמסור הוא חלק מעבודה במפעל או בבית מלאכה אך כפפות ומסיכה הם עניין הכרחי לחלוטין. ללא המגן, מספיק שגץ אחד יעוף אל עינו של המנסר והנזק יכול להיות גדול גם בגלל הגץ עצמו וגם בגלל שהמנסר ייצא מכלל שליטה. יחד עם זאת, נסורת יכולה לעוף לכל עבר ובגלל מהירות הסיבוב של הלהב, אפילו נסורת קטנה יכולה לפגוע משמעותית בעיניים. הכפפות לא ימנעו חיתוך במידה ויגעו בלהב אך מונעות מגע בחלקים חמים כמו המנוע הלהב כשהיא כבר חדלה מלפעול או בפלטה עצמה.

כבלים חשמליים לשלל סיבוכים

אף אחד לא רוצה לפגוש בניסור עם מסור עגול כבל חשמלי. הצרות יכולות להיות כל כך מגוונות כך שכדאי לכם לוודא שהם לא נמצאים באזור וכך תימנעו מכל תסריטי האימים. אם המסור יפגע בכבל חשמלי לא רק שיכולה להתחיל שריפה, בגלל החום של הלהב והעובדה שניסרתם הרגע כבל שמוליך חשמל, אלא יכול לגרום גם לניצוצות רבים שיגרמו שריפה במקומות אחרים וכמובן התחשמלות. יש סיכוי שגם המנסר יסתבך עם הכבל של המסור עצמו לכן חשוב לשים אותו על הכתף כדי למנוע דריכה.

עבודה נכונה בחיתוך עצים

בכל חיתוך של עץ או פלטה גדולה חשוב מאוד לחשב היטב את הזווית כדי שלא יקרה מצב שהניסור יוצא מכלל שליטה. תאונה נפוצה בעבודה עם מסור עגול היא חיתוך לא מחושב של העץ כאשר הוא נופל ומסכן אנשים אחרים או את המנסר עצמו. בכל מצב שחלק גדול יתנתק מנקודת הניסור, חשוב לתמוך בו או לחשב כך שלא יהווה סכנה.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.