יונ 05

תקנות בטיחות לעבודה בתוך חדרי קירור

חדרי קירוראנו יודעים כי להתקנה של חדר קירור, יש לא מעט יתרונות ושימושים אפשריים. כיום ישנם בשוק חדרי קירור למכירה המאפשרים אחסון מזון, תרופות, וכן מוצרים נוספים בטמפרטורה נמוכה, כך שתנאי הסביבה לא יקלקלו אותם. אולם, מה שמתאים למוצרים שונים, לא מתאים בהכרח לבני אדם. יש לזכור שגוף האדם איננו מורגל לחיות בטמפרטורה נמוכה לאורך זמן (בוודאי לא במדינה חמה כמו ישראל), ולכן יש שורה של תקנות בטיחות שחשוב למלא, כאשר עובדים בתוך חדרי קירור.

כמה כללים שכדאי להכיר

לבוש מתאים – כשנכנסים לתוך חדרי קירור צריך להיות לבושים בהתאם. הביגוד עצמו צריך להיות מבודד היטב, ואם יש צורך – יש ללבוש בגדים בשתי שכבות. הגרביים במיוחד צריכות להיות עשויות מחומר בודד, ויש לעבוד עם נעליים גבוהות ומונעות החלקה. כמו כן – יש לעבוד עם כפפות למניעת כוויות קור בידיים. בכל מקרה, חובה תמיד על מקום העבודה שיש בו חדרי קירור, לספק לעובדיו את הציוד המתאים, במידה והדבר חסר להם, וחל איסור להכניס עובד שלא מצויד בביגוד המתאים.
מנוחה – שהיה ארוכה מידי בתוך חדר קירור, עלולה להיות מסוכנת לבני אדם, ולגרום למחלות ולתחושה של חולשה בגוף. יש להקפיד על הפסקות קבועות בזמן העבודה בחדר הקירור, ואסור לשהות בו יותר מידי זמן. עדיף שהעבודה תכלול מספר הפסקות קטנות, מאשר הפסקה אחת גדולה. ההפסקות כולן בתוך חדרים מחוממים ומסוקים במידת הצורך, ברמת טמפרטורה של 26 מעלות לפחות – ואף יותר אם יש בכך צורך.

מערכת בקרה לחדר הקירור – כשעובדים בתוך חדרי קירור, יש לעקוב אחרי הטמפרטורה אשר שוררת בתוכם. חובה שליד כל חדר קירור יהיה מד טמפרטורה אשר גם ניתן לשליטה, ויאפשר לכל העובדים לבדוק האם הטמפרטורה ששורה בפנים, מתאימה לעבודה ולמשך הזמן שהיא דורשת.

ואפשר להתחיל לעבוד

כמובן שיש עוד שורה של תקנות לעבודה בתוך חדר קירור, ויש תקנות משרד הכלכלה מפרסם וניתן לעקוב אחריהן. מעבר לכך – כמובן שתמיד חשוב לעבוד בזהירות, ועם תשומת לב למצבם של כל העובדים בחדר.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.